Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeśli szukasz specjalisty, który rozwiąże problem z malware w WordPressie.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania strony, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Obrazy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze strony wychodzi niechciana poczta? Na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach konieczne jest szybkie działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców należy zlecić profesjonalistom od tego typu zadań.

Czyszczenie malware WordPress – drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko następnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie spowodowało włączenie strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć także wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie www wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem usunięcie wszelkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taki przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]