Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli chcesz nabyć podłogi drewniane dębowe, zobacz tu.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś odczekać kilka dni, aż pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]