Ile kosztuje kufer motocyklowy i jaki wybrać?

W tym miejscu zamówisz kufer motocyklowy.

Podróże motocyklem są wygodne i dają wiele swobody, lecz gdy szykujemy się na dłuższy wyjazd czy kilkudniowy wypoczynek może się okazać, że wszystkie niezbędne nam rzeczy nie zmieszczą się w typowym plecaku czy camelbagu. Nierzadko także przewożony bagaż jest dość ciężki i zamocowanie go na plecach może znacznie wpływać na bezpieczeństwo podróży. W takich przypadkach wypada pomyśleć o kupnie kufrów motocyklowych.

Kufer motocyklowy centralny i boczny – istotne różnice

Podstawowym problemem, z którym musi zmierzyć się posiadacz pojazdu szukający kufra na motor jest to, czy wybrać kufry boczne czy lepiej zdecydować się na kufer centralny. Jeśli na jednośladzie poruszamy się przede wszystkim po mieście, a nasze dalsze podróże to na ogół jednodniowe, niedalekie wyprawy za miasto, można po prostu zakupić i założyć kufer centralny. Objętość takich kufrów waha się zwykle od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to przestrzeń wystarczająca, by zmieścić wszystkie nieodzowne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a w niektórych sytuacjach nawet kask dla pasażera. Atutem kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, jako że zakładane są one za plecami kierowcy. Inaczej jest przy mocowaniu kufrów bocznych – te montowane są po jednym z każdego boku jednośladu. W następstwie tego przy chowaniu cięższych przedmiotów trzeba dołożyć wszelkich starań, aby ich ciężar rozłożyć dość po równo na oba kufry, żeby nie przyczynić się ściągania motoru w czasie jazdy na prawo bądź lewo.

Ile zapłacimy kufry motocyklowe?

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno kubaturą, ale i tworzywem, z którego są sporządzone (np. wzmocnione tworzywa sztuczne albo wytrzymałe aluminium). Niewątpliwie kupując kufry na motor trzeba kierować się przede wszystkim ich jakością i tym, czy gwarantują ochronę włożonych do nich przedmiotów. Niemniej jednak dla wielu miłośników jednośladów kluczowym faktorem, często w dużym stopniu wpływającym na końcową decyzję o ich zamówieniu, jest także ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są względnie małe oraz łatwiejsze w montażu, nie są sporym kosztem. W wysokiej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za kilkaset złotych. Natomiast kufry boczne, które nabywa się wraz z pełnym zestawem do montażu na pojeździe, obejmującym właściwe adaptery, stelaże, jak również nierzadko i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt sięgający paru tysięcy złotych.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]